Hatay Büyükşehir TV
Reklam

HBB MECLİSİ EKİM AYINDA TOPLANDI

HBB MECLİSİ EKİM AYINDA TOPLANDI
Bu haber 13 Ekim 2022 - 19:25 'de eklendi.

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, 2022 ekim ayı toplantısı Başkan Vekili Murat Hayzaran yönetiminde gerçekleştirildi.


Meclis toplantısında 21’i gündem dışı olmak üzere toplam 77 madde görüşülerek karara bağlandı.
Toplantıda il genelindeki asfalt yapım işlerinde kullanılması için İller Bankası’ndan 150 milyon liralık kredi kullanımı konusu, kamu, özel ve katılım bankalarından da kullanılabilmesi için bir kez daha görüşüldü.


HAYZARAN: HATAY’IN 15 İLÇESİ BİZİM İÇİN EŞİT KIYMETTEDİR
Konu hakkında konuşan Murat Hayzaran, “Hatay’ın 15 ilçesi bizim için eşit kıymettedir. HBB, 15 ilçeye yetebilmek için elinden geleni yapıyor. Seçim sonrası siyasi parti rozetlerimizi çıkartarak hizmete başladık. Kimseyi mağdur etmek niyetinde değiliz” ifadelerini kullandı.
HBB Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık, kurumun tüm sıkıntılara rağmen şehrin her noktasına hizmet götürdüğünü söyledi.


AÇIK: KURUM OLARAK HİZMET ETMEKTEN GERİ KALMIYORUZ
Açık, yaptığı konuşmada, “Hizmeti bütünlüklü düşünmek gerekiyor. Son zamanlarda emtia fiyatlarına yapılan zamlar ve HATSU’nun mağduriyeti sebebiyle bütçemizi HATSU ile paylaşmak zorunda kalıyoruz. Yaşadığımız sıkıntılara rağmen her yerde varız. Kurum olarak hizmet etmekten geri kalmıyoruz” dedi.
Metin Açık, HBB’nin yayla yollarını daha çabuk asfaltlamasına da açıklık getirdi. Açık, yayla yollarının altyapı ihtiyacı olmadığından il ve ilçe merkezlerine göre daha kolay asfaltlandığını sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından revize talebiyle gündeme taşınan madde oy birliği ile kabul edildi.


Toplantıda HBB’nin Türkiye Belediyeler Birliği ile iş birliği protokolünü imzalaması için HBB Başkanı Lütfü Savaş’a yetki verilmesi konusu da görüşüldü.
HBB’nin Yeşil Şehirler Fikir ve Proje Yarışması’nda ödüle layık görülmesini Meclis’te grubu bulunan partilerin grup başkan vekilleri memnuniyetle karşıladı. Meclis, HBB ile TBB arasında yapılması planlanan iş birliği protokolünün imzalanması hususunda Başkan Lütfü Savaş’a yetki verdi.


HBB Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, TBB’nin düzenlemiş olduğu atık yönetimi ve çevrenin geliştirilmesi konusunda açılan yeşil şehirler fikir yarışmasına Asi Daha Temiz konulu proje ile katılmış ve ödüle layık görülmüştü.
Bir sonraki HBB Meclis toplantısı 11 Kasım Cuma günü saat 10.30’da yapılacak.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA