Hatay Büyükşehir TV
Reklam
Adanaspor Akhisar Belediyespor Alanyaspor Antalyaspor Beşiktaş Bursaspor Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Gaziantepspor Gençlerbirliği İstanbul Başakşehir Kardemir Karabükspor Kasımpaşa Kayserispor Konyaspor Osmanlı Spor Trabzonspor

“ALTAY FUTBOL OKULLARI HATAY’DA AÇILDI”

“ALTAY FUTBOL OKULLARI HATAY’DA AÇILDI”
Bu haber 23 Haziran 2022 - 13:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Hatay’da faaliyetlerine başlayan Altay Futbol Okulları Hatay’daki genç yetenekleri Türk futboluna kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Kurum bünyesinde yer alan 5-15 yaş grupları için alanında uzman antrenörler ile çalışmalarını sürdürecek olan Altay Hatay Futbol Okulu’nun kursları Ürgenpaşa Mahallesi Altınevler Halı Sahası’nda düzenlenecek.
HER ÇOCUK EN KALİTELİ EĞİTİMİ HAKEDİYOR
Hatay’da keşfedilmeyi bekleyen yüzlerce futbolcu olduğunu kaydeden Altay Futbol Okulları kurucusu Ömer Zobu yaptığı açıklamada; “Yıllardır edindiğimiz bilgi ve tecrübe ile çağdaş eğitim metodolojisini ele alarak ekibimle birlikte doğru ve kaliteli bir eğitim vereceğimizden şüphem yok. Her yaş kategorisi için tüm antremanlarda alanında uzman bireyselleştirilmiş öğretim faaliyetlerini gerçekleştirecek ve mikro eğitimci bir antrenörümüz yer alacak. Ayrıca tüm ekibim Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenlerinden oluşmaktadır” dedi.
EĞİTİM ÖĞRETİMİN İŞLEYİŞİ
Eğitim Öğretimin güncel, çağdaş metod ve kuramlarla zenginleştirileceğini vurgulayan Ömer Zobu, kendisinin antrenmanın ana bölümü, koordinesi ve planlanmasında görev yapacağını, yardımcı antrenörün beceri öğretimi konusunda direk etkili ve antrenmanın genelinde işleyişi sağlayacağını belirtti. Zobu en önemli hedeflerinin öğrenci merkezli bir eğitim-öğretim anlayışı ile sosyal, sportif ve kültürel anlamdaki istenen gelişimin yanında çocukların bilişsel, duyuşsal ve psikomotor gelişimlerini en üst düzeyde tutacağını ifade etti.
ÖĞRENCİ İZLEME ve ANALİZ
Ayrıca sportif eğitim öğretimdeki en büyük eksikliğin geri dönüt olduğunu söyleyen Ömer Zobu; “Kritik dönem kazanımları diye bir şey var. Örneğin koordinasyon, esneklik, pozisyon bilgisi gibi öncüller futbol için olmazsa olmazlardan biridir ve belirli bir yaşlarda kazanılması gerek. Bunun gibi birçok öncül beceri öğrenilmeden bir sonraki aşamaya geçilmesi ileri zamanlarda sporcunun hayatını olumsuz yönde etkiliyor. Bunun önüne geçmek ve eğitim öğretimi daha kaliteli hale getirmek için oyuncu izleme ve analizi iş ve işlemleri ile ilgilenen bir antrenörümüz var. Bu antrenörümüz öğrencilerin bilişsel (zihinsel), duyuşsal (duygusal), psikomotor (fiziksel) tüm becerilerini ilgili yaş düzeyi parametrelerini ele alarak tüm kazanımları ile birlikte inceler ve bir rapor oluşturur.
Öğrencilerin haftalık, aylık ve yıllık tüm gelişimlerini takip eder. Bireysel çalışmalara ihtiyacı olan öğrencileri mikro öğretim ve Bireyselleştirilmiş eğitim-öğretim sorumlusu antrenörümüze bildirir. Ayrıca tüm gelişim raporlarını Altay Spor Kulübü ve veliye kısa zaman aralıklarında düzenli olarak iletir.
BİREYSELLEŞTİRİLMİŞ EĞİTİM ÖĞRETİM FAALİYETLERİ
Sonraki aşamada ise bu antrenörümüz işi devralır. Süreç; Mikro öğretim aşamasında planlanan eğitim öğretimin dijital olarak öğrenciye sunulması ve sonrasında öğrencinin uygulama esnasındaki datalarının geri dönütler ile öğrenciye görsel anlamda bir veri sunulması ile gerçekleşmektedir. Antrenörümüz bu görevinin yanında kendisine ulaşan analiz raporları sonucunda kritik dönem kazanımlarında tespit edilmiş eksiklikler veya geliştirilmesi gereken bir beceri varsa bireyselleştirilmiş zengin plan doğrultusunda gerekli eğitim öğretim faaliyetlerini gerçekleştirir.
BAŞARI İÇİN
Eğitim bir süreçtir. Başarıya ulaşma noktasında her bireyin belli öncüllerden geçmesi gerekmektedir. Ayrıca her beceri tam ve doğru zamanda atlanılmadan verilip kritik dönem kazanımları eksiksiz aktarılırsa; sporcuda beslenme, dinlenme, antrenman ve motivasyonu istikrarlı bir şekilde devam ettirirse bireyin başarılı olmasına engel olacak hiçbir neden göremiyorum. Biz de Hatay Altay Futbol Okulları olarak öğrencinin başarıya giden bu sürecinin her aşamasında yanında olacağız” ifadelerini kullandı.
Altay Hatay Futbol Okulu ücretsiz tanışma dersleri ile yetenekli futbolcularını bekliyor. İletişim için 0532 723 77 17, 0533 255 18 54, 0544 914 19 14 ve 0552 466 65 88 numaralı telefonları arayabilir, www.altaysporokullari.org adresinden faaliyetlerle ilgili bilgi edinebilirsiniz.
Haber: Hikmet OTUZBİR
Etiketler :
SON DAKİKA