Hatay Büyükşehir TV
Reklam

68 ARAÇLIK İLAÇLAMA FİLOSU TÜM ŞEHİRDE HİZMET VERİYOR

68 ARAÇLIK İLAÇLAMA FİLOSU TÜM ŞEHİRDE HİZMET VERİYOR
Bu haber 28 Mayıs 2024 - 14:44 'de eklendi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, sağlıklı yaşam ortamı oluşturmak, bulaşıcı hastalıkların önüne geçmek ve sineklerin verdiği rahatsızlıkları önlemek amacıyla il genelinde haşere ve sineklerle mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

 

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı; sosyal medya ve sabit hatlar üzerinden gelen vatandaş taleplerinin yanı sıra kendi tespitleri doğrultusunda oluşturulan planlamaları çerçevesinde çalışmalarına hız verdi.

 

HBB ekipleri 68 araçlık ilaçlama filosuyla konteyner kentlerden fabrikalara, su kanallarından derelere, foseptik çukurlardan rögarlara, kamunun ortak kullanım alanlarından resmi kurumlara kadar birçok alanda larva, fare ve haşerelere karşı çalışarak detaylı müdahalelerde bulundu.

 

İLAÇLAMALAR YIL BOYUNCA DEVAM EDECEK

 

HBB Başkanı Mehmet Öntürk konuyla ilgili olarak Sağlık Bakanlığının her mahallede haftada en fazla iki defa ilaçlama yapılmasına müsaade ettiğini fazlasının insan sağlığı açısından tehlike arz ettiğini belirterek bu kapsamda ilaçlama çalışmalarının yapıldığını ifade etti.

 

Seçim zamanının larva dönemine denk gelmesiyle ilaçlama yapılamadığını, ergenle mücadelenin larva ile mücadeleden daha zor olduğunu ve bu sebeple ilaçlama konusunda bir yoğunluk yaşandığını açıklayan Başkan Öntürk, tüm olumsuzluklara rağmen düzenli ilaçlama çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

 

Başkan Öntürk, evlere tabletler dağıtacaklarını; dere yatağı, kanalizasyon gibi kaynakların da yıl boyunca düzenli olarak ilaçlanacağını açıkladı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA