Hatay Büyükşehir TV
Reklam

Altınözü’nde yapılacak yatırımlar görüşüldü

Altınözü’nde yapılacak yatırımlar görüşüldü
Bu haber 17 Ağustos 2022 - 6:56 'de eklendi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Hatay İl Koordinatörü Dr. Savaş Özgürsoy, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’yı makamında ziyaret etti.

Gerçekleşen görüşmede Altınözü ilçesinde yapılacak olan yatırım ve projeler üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. TKDK Hatay İl Koordinatörü Savaş Özgürsoy kurumun çalışmaları hakkında Başkan Sarı’ya bilgi verdi.

Doktorasını Çukurova Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde “Hatay İli Zeytin Ve Zeytinyağı Sektörünün Ekonomik Analizi” alanında yapan TKDK Hatay İl Koordinatörü Savaş Özgürsoy, ilçede yapımına hızla devam edilen Altınözü Zeytincilik Araştırma Enstitüsü’nün ilçe için çok önemli bir kazanım olduğuna vurgu yaparak, enstitünün Altınözü’ne hayırlı olmasını diledi.

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, TKDK İl Koordinatörlüğü tarafından yürütülen faaliyetler ve yatırım kapsamındaki projelerle ilgili Özgürsoy’dan bilgi aldı. Özgürsoy, TKDK’nın kısa, orta ve uzun vadeli planlarını ve Altınözü ilçesinin TKDK desteklerinden daha fazla yararlanabilmesi maksadıyla atılacak adımları Başkan Sarı’yla istişare etti.

TKDK DESTEKLERİ YATIRIMCILARI CESARETLENDİRİYOR

TKDK desteklerinin yatırımcılara, yatırım yapma kararlarında bir hayli önemli bir rolü olduğuna değinen Başkan Sarı, ziyaret ve bilgilendirmelerinden dolayı Dr. Savaş Özgürsoy’a teşekkür etti. Altınözü’nün kalkınması için Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ile işbirliğine her zaman hazır olduklarını dile getiren Başkan Sarı, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, “Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Hatay İl Koordinatörü Sayın Dr. Savaş Özgürsoy’u misafir ettik. Altınözü ilçemizde yapılacak yatırım ve projeler üzerinde istişarelerde bulunduk. Nazik ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederim” sözlerini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA