Hatay Büyükşehir TV
Reklam

ANTAKYA BİLİM MERKEZİ, YAZ DÖNEMİ KAYITLARI DEVAM EDİYOR

ANTAKYA BİLİM MERKEZİ, YAZ DÖNEMİ KAYITLARI DEVAM EDİYOR
Bu haber 10 Ağustos 2022 - 8:01 'de eklendi.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın gençlerin eğitim ve gelişimlerine verdiği önem doğrultusunda projelendirilen Antakya Bilim Merkezi, yaz döneminde de öğrencileri bilimle buluşturmaya devam ediyor.

Antakya Bilim Merkezi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı: “4. ve 9. sınıflar arasındaki öğrencilerin katılabileceği yaz dönemi eğitimlerinde “robotik kodlama, astronomi ve uzay bilimleri, zeka oyunları” gibi bir atölyelerle öğrenciler bilimle buluşuyor.

Eğitimlere katılan öğrenciler; akıl ve zeka oyunlarında zihinsel gelişimlerini destekleyecek oyunlar oynarken grup oyunlarıyla işbirliği yapmayı deneyimliyor. Astronomi dersinde ise planetaryumda uzay ve güneş sistemini yakından tanıyorlar. Robotik kodlama dersinde psikomotor becerilerini geliştirerek takım çalışmasıyla projeler ve ürünler ortaya koyuyorlar. Atölyeler pandemi koşullarına uygun, öğrenci grupları halinde haftada iki gün ve iki hafta sürecek şekilde planlanmaya devam ediyor.”

Bilim Merkezini ziyaret etmek ve ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin Fevzi Çakmak Mahallesi, Uğur Mumcu Caddesi, (Askeri Kışla Civarı) Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nü ziyaret edebilecekleri veya 0326 213 03 04 numaralı telefondan bilgi alabilecekleri bildirildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA