Hatay Büyükşehir TV
Reklam

ATATÜRK ANADOLU LİSESİ’NDE TUBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI

ATATÜRK ANADOLU LİSESİ’NDE TUBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI
Bu haber 27 Mayıs 2022 - 18:04 'de eklendi.

Antakya Atatürk Anadolu Lisesi’nde, TÜBİTAK 4006 programı çerçevesinde Bilim Fuarı ve sergi açılışı gerçekleştirildi.


Öğrencilerin, danışman öğretmenleri rehberliğinde hazırladıkları araştırma ve uygulamalardan oluşan çok sayıda proje büyük beğeni topladı. Mehter Takımı gösterisiyle başlayan Bilim Fuarı Projeleri sergisine, Antakya Belediyesi

Başkan Yardımcısı Alev Şeçmen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zülale Yılmaz, Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir Kocaoğlan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Tekdemir, İl

Milli Eğitim Şube Müdürü Naciye Alca, Antakya Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Şanal, Türk Kamu-Sen İl başkanı Hayri Şahin, Türk Eğitim- Sen Şube başkanı Ömer Solğun, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yunus Emre ve ile çok sayıda öğretmen ve öğrenci katılım gösterdi.


YILMAZ: EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM
Açılışta kısa bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zülale Yılmaz, TÜBİTAK 4006 programının önemine vurgu yaparak Antakya Atatürk Anadolu Lisesi müdürü, öğretmen ve öğrencilerine bilim fuarında yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.


HARPUTLUOĞLU: “BU TÜR ETKİNLİKLER HAYAL GÜCÜ İLE YARATICILIĞIN BİRLEŞİMİDİR”


Bilim fuarlarının öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biri olduğunu söyleyen Antakya Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Barış Harputluoğlu ise, açılışta

yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK diyor ki; Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir,fendir.

Bu düşünce ışığında öğrencilerimizden gelen her fikri değerlendirerek onlara projelerinde yol göstermeye ve yaptıkları çalışmaları sunmaları için ortam hazırlamaya çalıştık. Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar.

Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Bu amaç doğrultusunda biraz sonra açılışını yapacağımız fuarımızda 11 araştırma, 9 tasarım, 3 inceleme toplam 23 projeyi 94 öğrencimiz 14 danışman öğretmenin nezaretinde özverili çalışmalarını ortaya koydular.

Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir.

Sevgili öğrenciler, biliniz ki, yeryüzünde hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır. Her çalışmanın mutlaka öncesi bulunmaktadır. Eminim ki proje çalışmalarınızın her biri ileride başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır.

Değerli konuklar, proje çalışmalarında emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlara ve öğrencilere teşekkürlerimi sunarken gelecek yıllarda daha çok projeyle fuarımızın geleneksel hale gelmesini temenni ediyor hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.


Açılış kurdelesinin kesilmesine takiben sergilenen çalışmaların yer aldığı stantlar, davetliler tarafından tek tek gezilirken, öğrenci ve öğretmenler tarafından projeler hakkında bilgiler sunuldu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA