Hatay Büyükşehir TV
Reklam

BAŞKAN SAVAŞ BAŞARILI ÖĞRENCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN SAVAŞ BAŞARILI ÖĞRENCİLER İLE BİR ARAYA GELDİ
Bu haber 01 Eylül 2022 - 13:12 'de eklendi.

HBB’nin destekleriyle LGS ile YKS’ye hazırlanarak başarı elde eden öğrenciler Hatay’ın gururu oldu.

HBB merkezilerinde YKS’ye hazırlanan öğrenciler, Türkiye’nin birçok üniversitesinin tıp, diş hekimliği, hukuk, mühendislik, öğretmenlik, mimarlık, psikoloji, sosyal hizmetler, fizik tedavi ve rehabilitasyon ve ilahiyat gibi bölümleri kazanan öğrencilerin yanı sıra birçok öğrenci de ön lisans bölümlerine yerleşti.

HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, her iki sınavda da başarılı olan öğrenciler ile buluştu.

SAVAŞ: EĞİTİME VE EĞİTİMCİYE DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Spordan eğitime kadar öğrencilere her türlü destek verdiklerini söyleyen Başkan Savaş, “Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak yıllardır eğitime çok önem veriyoruz. Özellikle ihtiyaç sahibi olan çocuklarımızın gerek liseye gerekse üniversiteye hazırlanması konusunda desteklerimiz devam ediyor. Geçen yıllardan beri eğitim merkezimizde kurslar açmıştık. Bu sene de kütüphanemizde KPSS ve YKS kursları açtık. İki merkezimizde toplamda 120 lisans,12 ön lisans ve 6 çocuğumuza da nitelikli liseyi kazandırdık. Bundan dolayı çok mutluyuz” dedi.

Savaş konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“İnşallah bu çocuklarımız gelecekte ülkemizin önemli yerlerinde hizmet verecekler. Bu sene 750 öğrencimizi üniversiteye hazırlayacağımız çok nitelikli ve kaliteli bir kurs açma hayalimiz var. Bu hayalimizi gerçekleştirmek için çok çaba sarf ediyoruz. Biz eğitime ve eğitimciye destek vermeye devam edeceğiz.”

Üniversite ve lise sınavlarında başarılı olan öğrenciler, Hatay Büyükşehir Belediyesinin sağlamış olduğu imkânlar sayesinde önemli başarılar elde ettiklerini ifade ederek Lütfü Savaş’a vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür etti.

Tüm öğrencileri tek tek tebrik eden Savaş,  öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar dileyerek onlara çeşitli hediyeler verdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA