Hatay Büyükşehir TV
Reklam

BAŞKAN SAVAŞ ŞOFÖRLERE VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU

BAŞKAN SAVAŞ ŞOFÖRLERE VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU
Bu haber 13 Ağustos 2022 - 9:23 'de eklendi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), bünyesinde elektronik sisteme kayıtlı olarak hizmet veren toplu taşıma şoförlerine destek için karar aldı.


Elektronik sisteme kayıtlı olan şoförlere verdiği sözü tutan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, toplu taşıma mevzuatı gereğince ücretsiz yolcu da taşıyan esnafa maddi destek konusunu HBB meclisine taşıdı.
Maddenin detayları ile ilgili meclis üyelerini bilgilendiren HBB Ulaşım Dairesi Başkanı Nuri Baycan, “Havuz sistemine kayıtlı 514 araca ücretsiz biniş sayısı göz önünde bulundurulduğunda aylık yaklaşık 3 bin TL destek vermiş olacağız” dedi.
CUMHUR İTTİFAKI ÜYELERİ SÜRECİ UZATMAK İSTEDİ
Cumhur ittifakına mensup meclis üyeleri öncelikle konunun Plan-Bütçe Komisyonuna havale edilmesini istedi.
Konunun aciliyetini ve şoför esnafın yaşadığı maddi zorlukların bir an önce bertaraf edilmesinin gerekliliğini hatırlatan HBB Başkan Vekili Murat Hayzaran, meclis üyelerinden konunun komisyona iade edilmeden oylanmasını rica etti.
Başkan Savaş’ın talebiyle meclis gündemine alınan, ülkenin içerisinde bulunduğu olumsuz ekonomik tablo nedeniyle maddi zorluk yaşayan şoför esnafı bir nebze olsun rahatlatacak madde oy birliğiyle kabul edildi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA