Hatay Büyükşehir TV
Reklam

BAYRAM ÖNCESİ MEZARLIKLAR ZİYARETLERE HAZIR

BAYRAM ÖNCESİ MEZARLIKLAR ZİYARETLERE HAZIR
Bu haber 13 Haziran 2024 - 14:59 'de eklendi.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Hatay Büyükşehir Belediyesi il genelindeki mezarlıklarda çalışmalarına devam ediyor.

Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü, vatandaşların bayram ziyaretlerini daha güvenli ve temiz bir ortamda huzur içinde gerçekleştirebilmeleri için tüm detayları göz önünde bulundurarak mezarlıklarda temizlik, ilaçlama, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle Antakya Asri Mezarlık, Şehitlik ve Narlıca Deprem Şehitliği’nde çalışmalarını hızlandıran ekipler, bordür, kaldırım taşı yenileme, çim biçme, ağaç budama, yabani ot ve çevre temizliğinin yanı sıra çevre duvarlarında boyama, mezar taşlarında temizlik faaliyetleri gerçekleştirdi.

DETAYLI İLAÇLAMA YAPILDI

Ayrıca ziyaretçilerin sağlığını korumak, hijyenik bir ortam sunmak için mezarlıklarda haşere ve zararlılara karşı kapsamlı bir ilaçlama yapıldı. HBB yetkilileri çalışmaların bayram öncesi tamamlanmasıyla birlikte Hatay’ın 15 ilçesinde mezarlıkların Kurban Bayramı ziyaretleri için hazır hale getirildiğini iletti.

ÇİÇEK DAĞITILACAK VE KOLONYA İKRAM EDİLECEK

Yetkililer; Antakya’da Narlıca Deprem Şehitliği ile Asri Mezarlık’ta, Kırıkhan’da Asri Mezarlığın yanı sıra İskenderun’da ise Çankaya ve Karaağaç Mezarlıklarında vatandaşlara arefe ve bayramın birinci günü çiçek dağıtılacağı ve kolonya ikramında bulunulacağı bilgisini paylaşarak ekiplerin bayram süresince gerekli kontrolleri ve temizlik çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA