Hatay Büyükşehir TV
Reklam

Belen 2. Yayla şenliğinde en iyi İncir seçildi

Belen 2. Yayla şenliğinde en iyi İncir seçildi
Bu haber 29 Ağustos 2022 - 6:56 'de eklendi.

Hatay’ın Belen ilçesinde ikincisi düzenlenen Yayla Şenliklerinde gerçekleştirilen incir yarışmasıyla ağızlar tatlandırıldı, Ozanların sazlı sözlü türküleriyle konuklar şenlendi.

Belen Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen yayla şenliklerinin ikincisinin yapıldığı Millet Bahçesinde yöresel yemek ve incir yarışması düzenlendi.

Yayla Şenliği incir ve yemek yarışması etkinliğine Belediye Başkanı İbrahim Gül, Meclis üyeleri, Cumhur ittifakı ilçe Başkanları, İskenderun Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Keskin, MHP İlçe Başkanı Turan Bozkurt ve vatandaşlar katıldı.

Belen’de yetiştiricilerin ürünlerinin yarıştığı incir yarışmasında Jüri üyeleri dalından koparılmış birbirinden güzel incirleri tek tek inceleyip tadına baktı, puan verdi. Jüri üyelerinin puan işlemi tamamlandıktan sonra, incirler daha sonra konukların damak tadına sunuldu.

ÖDÜLLERİ BAŞKAN GÜL TAKDİM ETTİ

Belediye Başkanı İbrahim Gül, bu yıl Yayla şenliklerinin ikincisini düzenlediklerini belirterek “Bu şenliklerinin ilkini 2019 yılında yapmıştık, ancak Pandemi yüzünden ara vermiştik. Bu yıl ikincisini düzenlemenin gururunu yaşıyoruz.

Yayla şenliğimiz kapsamında yöresel yemek ve incir yarışmamızı düzenledik. Emeği geçenlere, katılımcılara teşekkür ediyorum. 27 Ağustos Cumartesi (bugün) sahne alacak olan Zara konserinde de yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri takdim edilecek” dedi.

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, İlçe Başkanları tarafından incir yarışmasında ilk üçe girenlere belgelerinin verilmesinin ardından Aşık Devai, Serdar Koşan, Akış İbrahim kurtuni, Aşık Mustafa İncedil adlı Ozanlar sahne alarak seslendirdiği türkülerle şenliğe renk kattı, konuklara da müzik ziyafeti çektiler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA