Hatay Büyükşehir TV
Reklam

Büyük Karaçay Barajı Samandağ’a su vermeye başladı

Büyük Karaçay Barajı Samandağ’a su vermeye başladı
Bu haber 18 Ağustos 2022 - 13:09 'de eklendi.

Hatay’ın Samandağ ilçesinde bulunan Büyük Karaçay Barajı üzerinde Samandağ’a verilecek olan içme suyu tesisinin açılışı gerçekleştirildi.


Su tutma kapasitesi 50 milyon metreküp olan Büyük Karaçay Barajı, merkez ilçe Antakya ve Defne’ye içme suyu verilmesinin ardından Samandağ’a da içme suyu vermeye başladı. Büyük Karaçay Barajında düzenlenen törenle tesisin açılışı gerçekleştirildi. AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Samandağ’ın yüz yıllık su problemini çözdüklerini söyledi.


Hatay’a hizmet ettiklerini ve bu hizmetlerinde devam edeceğini belirten Yayman, “Samandağ için gerçekleştirdiğimiz içme suyu tesisimizin açılışını yapmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Samandağ halkımız için her zaman en iyisini yapıyoruz yapma da devam edeceğiz. Samandağ içme suyunu Cumhur İttifakı getirdi. Samandağ’da sahilde yapılan park çok güzel oldu. Samandağ’a çok güzel bir hükümet konağı yapacağız. Bizim bu şehre dair derdimiz var, 15 ilçeyi birbirinden ayırmadan bir hizmet sevdamız, yarışımız var. Bu su projesi çok önemli, söyledim söylemeye de devam edeceğim. Su petrolden daha değerlidir.

Önümüzde ki dönemde su savaşları olacak. Biz şimdiden Büyük Karaçay’ın suyunu Samandağ’a getirdik. Samandağ’ın yüz yıllık su sorununu çözdük. Bir sorun olursa yine biz Samandağ ve Hataylı hemşerilerimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz” dedi.
Konuşmaların ardından Samandağ için içme suyu tesisinin açılışı gerçekleştirildi.

BAŞKAN YILMAZ DA AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Samandağ ilçesine su temini sağlayacak tesisin açılış törenine açılış törenine katıldı.

Büyük Karaçay Barajı’nda düzenlenen programa Başkan Yılmaz’ın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, Hatay Milletvekilleri, Samandağ Kaymakamı, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İl ve İlçe Teşkilatı, DSİ yetkilileri ve vatandaşlar katılım gösterdi.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz; “Samandağ ilçemize su temini sağlayacak tesisin hizmete sunulmasından dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Hükümetimize, Milletvekillerimize ve tüm emeği geçenlere Hatay halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA