Hatay Büyükşehir TV
Reklam

ÇOCUKLAR, HBB ÇOCUK KULÜBÜ İLE KEYİFLİ ZAMANLAR GEÇİRİYOR

ÇOCUKLAR, HBB ÇOCUK KULÜBÜ İLE KEYİFLİ ZAMANLAR GEÇİRİYOR
Bu haber 10 Mayıs 2024 - 13:29 'de eklendi.

Hatay’da çocuklar, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve UNICEF iş birliğiyle oluşturulan Hatay Çocuk Kulübü’nün çocukların sosyal uyumunu güçlendirmek ve gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hazırladığı etkinliklerle hem eğleniyor hem öğreniyor.

 

İşletme ve İştirakler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyete geçirilen Hatay Çocuk Kulübünün planladığı etkinlikler kapsamında okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencileri için birbirinden eğlenceli, eğitici ve öğretici atölyeler gerçekleştiriliyor.

 

HBB Yerleşkesi’nde düzenlenen Fen ve Doğa etkinliği ile çocukların merak duygusu ve keşfetme dürtüsünün proje ve deneylerle desteklemesi ve geliştirilmesi, Geri Dönüşüm Atölyesi ile çevre dostu malzemeler kullanılarak sanat eserleri yaratmaya teşvik edilmesi amaçlanırken, Dışavurumcu Sanat Atölyesi’nde ise çeşitli malzemeler kullanılarak belirli bir tema içerisinde çocukların kendilerini yansıtması amaçlanıyor.

 

13-17 Mayıs tarihleri arasında atölye ve eğitimlerle devam edecek etkinliklerde, ritim-müzik-oyun, psikodrama, işaret dili, masal terapi ve el işi becerileri gibi farklı alanlarda yapılacak çalışmalarla çocuklar, yeni kazanımlar elde ederek yaratıcılıklarını sergileme fırsatı bulacaklar.

 

HBB yetkilileri, çocukların geleceğe daha hazırlıklı ve donanımlı adımlar atmalarına destek olmak için bu tür projelerin düzenli olarak yapılmaya devam edeceğini de belirtti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA