Hatay Büyükşehir TV
Reklam

Dörtyol’da trafik denetimi

Dörtyol’da trafik denetimi
Bu haber 18 Ağustos 2022 - 7:32 'de eklendi.

Dörtyol Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği, Dörtyol Şoförler ve Otomobilciler Odası ve Dörtyol Zabıta Müdürlüğü Trafik Dairesi önceki gün Şaban Akın Uçar Caddesi üzerinde toplu taşıma araçlarında denetleme yaptı.

Özellikle yaz aylarında yakıt tüketimini azaltmak amacıyla toplu taşıma araçlarında klima açmak yerine araç kapısı ve camlarının açık bırakılarak seyahat edilmesi yolcu güvenliğini tehlikeye düşürmekte.

Bu tehlikenin önlenmesi için İç İşleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda Dörtyol Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Amirliği, Dörtyol Şoförler ve Otomobilciler Odası ve Dörtyol Zabıta Müdürlüğü Trafik Dairesi önceki gün Şaban Akın Uçar Caddesi üzerinde toplu taşıma araçlarında denetleme yaptı.

ÇELEBİ: DENETİM MEMNUNİYET VERİCİ

Şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan araçlarla, iş yeri servislerine yönelik olarak yapılan uygulamada ayrıca belge kontrolleri de gerçekleştirildi. Emniyet kemeri takılması ve ayakta yolcu alınmaması konularında da uyarılan şoförlere araç hareket etmeden önce mutlaka kapıların kapatılması konusu tekrar hatırlatıldı.

Dörtyol Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Yavuz Çelebi uygulama hakkında yaptığı açıklamada; “Hem şoför esnafımızın cezai bir durumla karşılaşmaması, hem de yolcularımızın can ve mal güvenliği açısından araç kapılarının kapalı olması ve yolcuların konforlu bir seyahat etmeleri için klimaların da açık olması konusunda bu gün emniyet güçlerimizle birlikte uyarı mahiyetinde bir uygulama yaptık. Kontrollerimiz sırasında sürücülerimizin tamamının kurallara uyduğun görmek bizleri memnun etti. Bundan sonrada aynı titizliğin gösterilmesini tüm şoför esnaflarımıza tavsiye ediyoruz.” Dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA