Hatay Büyükşehir TV
Reklam

EXPO’DA HAFTA SONLARI BİR BAŞKA GÜZEL

EXPO’DA HAFTA SONLARI BİR BAŞKA GÜZEL
Bu haber 19 Eylül 2022 - 13:22 'de eklendi.

Hafta sonları EXPO 2021 Hatay alanlarında dolu dolu geçmeye devam ediyor. Atölyeler, animasyonlar, yarışmalar, tiyatrolar ve halk oyunları gösterileriyle ziyaretçilerine keyifli saatler sunan EXPO alanları ziyaretçilerine özel deneyimler sunuyor.

Bu hafta sonunda Gastronomi Akademisi’nde gerçekleşen ‘Tatlı ve Tuzlu İkramlar’ atölyesi, ‘Medeniyet Adası’ çocuk oyunu ve ‘Kızların Ayak Sesleri’ halk oyunları gösterisiyle EXPO, yepyeni deneyimler yaşanmak isteyen ziyaretçilerini alanlarında ağırladı.

MİNİKLER “MEDENİYET ADASI” İLE EĞLENDİ

Çocuklar için gerçekleştirilen eğlenceli aktivitelerle minik ziyaretçilerine de keyifli saatler sunan EXPO yeni bir çocuk oyunuyla yine kalpleri kazandı. EXPO’21 Hatay, vahşi bir adada yaşayan Kaba Sakal, Romana ve adanın tek muhafızı Keçi Sakalla karşılaşan minik Sibel’in bu keyifli yolculuğunun anlatıldığı Medeniyetler Adası oyunu ile çocukları buluşturdu.  Antakya ve Arsuz alanlarında sahnelenen oyuna katılan minikler, müzikli, danslı, bol eğlenceli ve neşeli zaman geçirdi.

BİRBİRİNDEN ÖZEL VE GÜZEL TATLAR EXPO’DA

Hatay Gastronomi Akademisinde “Tatlı ve Tuzlu İkramlar” eğitimleri düzenlendi. Gastronomi Akademisi Danışmanı Dr. Esat Özata’nın verdiği eğitimlerde birbirinden özel tatların hazırlanışı ve sunumu en özel noktalarıyla beraber katılımcılara anlatıldı. Öğretici ve keyifli geçen eğitimin ardından katılımcılar katılım belgelerini Özata’nın elinden aldılar.

KIZLARIN AYAK SESLERİ DUYULDU

Kızların Ayak Sesleri Halk Oyunları ekibi Antakya alanında sahne aldı. Dokuz kız oyuncudan oluşan ve bölgesel yarışmalarda derece elde eden ekip, Hatay yöresine ait 11 oyunu ustalıkla sergiledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA