Hatay Büyükşehir TV
Reklam

EXPO’DA HAFTA SONLARI BİR BAŞKA GÜZEL

EXPO’DA HAFTA SONLARI BİR BAŞKA GÜZEL
Bu haber 08 Ağustos 2022 - 11:11 'de eklendi.

Hafta sonları EXPO 2021 Hatay’da dolu dolu geçmeye devam ediyor. Animasyonlar, yarışmalar, sergiler, danslarla ziyaretçilerine keyifli saatler sunan EXPO alanları vatandaşlara birbirinden özel deneyimler sunmaya devam ediyor.

Bu hafta sonunda gerçekleşen “Hatay’da ve Hayatta Kadın” paneli, “Sakar Palyaço” tiyatro oyunu ve Hatay Gastronomi Akademisi’nde gerçekleşen “Davet Menüsü” ve “En Sevilen Lezzetler” atölye çalışmalarıyla EXPO, yepyeni deneyimler yaşanmak isteyen ziyaretçilerini alanlarında ağırladı.

HATAY’DA VE HAYATTA KADININ YERİ

Toplum içerisinde ve Hatay bölgesinde kadının yeri ve toplumsal olarak kadına olan bakışın eleştirel bir gözle incelendiği “Hatay’da ve Hayatta Kadın” panelinde kadınlara ve erkeklere atfedilen rollerin özellikleri ve bu rollerin oluşturduğu farklar incelendi. Gönül Saygılı’nın yönetiminde gerçekleşen panele Dursaliye Şahan, Yonca Yaşar, Fulya Bayraktar ve Neslihan Kanuncu Seçkin konuşmacı olarak katıldı.

MİNİKLER “SAKAR PALYAÇO” İLE EĞLENDİ

Çocuklar için gerçekleştirilen eğlenceli aktivitelerle minik ziyaretçilerine de keyifli saatler sunan EXPO yeni bir çocuk oyunuyla yine kalpleri kazandı. EXPO’21 Hatay, palyaço olmak isteyen sakar bir çocuğun başından geçen komik olayları anlatan “Sakar Palyaço” tiyatro oyunu ile misafirlerine keyifli saatler yaşattı. Antakya ve Arsuz alanlarında sahnelenen oyuna katılan minikler, oyun ardından da neşeli zamanlar geçirdi.

BİRBİRİNDEN ÖZEL TATLAR EXPO’DA

Hatay Gastronomi Akademisinde; “En Sevilen Lezzetler” ve “Davet Menüsü” eğitimleri düzenlendi. Gastronomi Akademisi Danışmanı Dr. Esat Özata’nın verdiği eğitimlerde birbirinden özel tatların hazırlanışı ve sunumu en özel noktalarıyla beraber katılımcılara anlatıldı. Öğretici ve keyifli geçen eğitimin ardından katılımcılar katılım belgelerini Dr. Esat Özata elinden aldılar.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA