Hatay Büyükşehir TV
Reklam

Gökpınar Arsuz hastanesi inşaatını inceledi

Gökpınar Arsuz hastanesi inşaatını inceledi
Bu haber 30 Temmuz 2022 - 19:07 'de eklendi.

Eylül ayı itibariyle hizmete girmesi planlanan Arsuz Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulunan Kaymakam Hacı Hasan Gökpınar, 50 yataklı olarak projelendirilmesine rağmen, kapasite artışıyla 75 yatak kapasitesiyle özel hastane kalitesinde hizmet vereceğini söyledi.


Beraberinde Kaymakam Adayı Ahmet Açıkgöz’le birlikte Arsuz Devlet Hastanesi şantiyesinde incelemelerde bulunarak firma yetkililerinden bilgi alan Kaymakam Hacı Hasan Gökpınar, hastane projesinin ulaşım ve altyapı konuları başta olmak üzere, aksaklık gördüğü bir çok konuda ilgili kurumlarla görüşerek sorunların giderilmesi yönünde görüşme sağladı. İnceleme sırasında hazır bulunan Birtam inşaat – Magnesia Yapı İnşaat yetkilileri, hastanenin 1 ay kadar bir süre sonunda Eylül ayında tamamlanarak halkın hizmetine sunulacağını tüm işlemlerin hızla devam ettiği bilgisini verdi.


İNŞAATIN KISA SÜREDE TAMAMLANMASI İÇİN ÇALIŞILIYOR
Arsuz’da yoğun nüfus artışı dolayısıyla ihtiyacı en çok hissedilen bir çok bölümün özel hastane kapasitesi ve imkanlarında Devlet Hastanesi bünyesinde yer aldığını belirten Kaymakam Gökpınar, inşaat tesliminin en kısa sürede gerçekleşmesi için çaba sarfettiklerine vurgu yaptı. Mekanik ve elektrik montaj aşamasının sonuna gelinen Arsuz Devlet Hastanesi’nde, aynı zamanda çevre düzenlemelerinin proje müellifi firma tarafından çalışmaların yürütüldüğüne dikkat çeken Hacı Hasan Gökpınar, “Devlet tüm unsurlarıyla milletinin hizmetindedir. Uzun yıllardır eksikliği hissedilen Arsuz Devlet Hastanesi, ihtiyaçların çok ötesinde bir sağlık tesisi olarak milletimizin hizmetinde olacaktır. Projenin en kısa sürede tamamlanması için gerekli tüm müdahaleleri yapıyor, en kısa sürede halkın hizmetine girmesi için çaba sarf ediyoruz” dedi.


KAYMAKAM PERSONELLERDEN BİLGİ ALDI
Arsuz Devlet Hastanesi bünyesinde 3 ameliyathane, yoğun bakım ünitesi, SDL (sancı doğum lohusa) odaları, hemodiyaliz merkezi, izole oda, diş sağlığı bölümü, diş klinikleri, protez dizayn, palyatif bakım, diyabet polikliniği, gastroskopi, endoskopi üniteleri, BT röntgen (bilgisayarlı tomografi), mamografi, ultrason, yanık ve özel bakım odaları ve bir çok sayıda poliklinik bölümlerinin hizmet vereceğini belirten Kaymakam Hacı Hasan Gökpınar, hastanenin en kısa sürede tamamlanarak hizmete girmesi ve hiçbir aksama olmaması, eksik bulunmaması yönünde projeyi yürüten müteahhit firma yetkililerini uyardı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA