Hatay Büyükşehir TV
Reklam

Hataylı öğrenciler Romanya’da

Hataylı öğrenciler Romanya’da
Bu haber 27 Temmuz 2022 - 9:14 'de eklendi.

Belen Kaymakamlığı’nın ortağı olduğu “Dance Your Way to Inclusion” isimli proje Romanya’nın Bükreş kentinde gerçekleşti.

Asociata Culturala Atelierul European de Arta`nın ev sahipliği yaptığı Romanya Ulusal Ajansınca finanse edilen Erasmus+ Gençlik Alanında Küçük Ölçekli Ortaklıklar Hareketliliği Projesi kapsamında 26 Haziran – 01 Temmuz 2022 tarihleri arasında Romanya’nın Buşteni şehrinde uygulaması gerçekleştirilen proje kapsamında; kültürler arası diyaloğu dans yoluyla geliştirmek amacıyla düzenlenen etkinliklerde gençler, hem eğlendiler, hem de yeni kültürlerle tanışıp, kendi kültürünü tanıttılar. 32 kişiden oluşan Romen ve Türk ekibinin kaynaştığı anlar renkli görüntülere sahne oldu.

5 GÜN BOYUNCA AKTİVİTELER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İki ülke gençleri kampta 5 gün boyunca spor, dans vb. çeşitli aktivitelerde buluştular. Projeye katılan gençlerin hazırladığı dans, müzik ve tiyatro gösterilerinin paylaşıldığı 30.06.2022 tarihinde düzenlenen ‘Final Gösterisi’ ile tamamlandı.

Belen Kaymakamı Hayretttin Baskın; öğrencilere yeni pencereler açıp bu deneyimi yaşamalarına olanak sağlayan Erasmus+ projelerinin kişisel gelişim ve kültürler arası tanıtım ve diyaloglar açısından büyük önem arz ettiğini belirterek, emeği geçen katılımcılar ile Proje Koordinatörü Yeliz Sevim’e teşekkür etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA