Hatay Büyükşehir TV
Reklam

HBB İLE MKÜ İŞ BİRLİĞİYLE EL HİJYENİ EĞİTİMİ VERİLDİ

HBB İLE MKÜ İŞ BİRLİĞİYLE EL HİJYENİ EĞİTİMİ VERİLDİ
Bu haber 20 Mayıs 2024 - 19:51 'de eklendi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Gastronomievi ve MKÜ Enfeksiyon Kontrol Komitesi iş birliğiyle, El Hijyeni Günü dolayısıyla sağlık ve hijyen konularında eğitim düzenledi.

 

UNESCO Gastronomievinde Enfeksiyon Kontrol Komitesi tarafından “El Yıkamak Hayat Kurtarır” sloganıyla verilen eğitimlerde, HBB personellerine ve vatandaşlara yönelik etkili el yıkama yöntemleri, el antiseptiği ve lateks eldivenlerin doğru kullanımıyla ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

 

Katılımcıları günlük yaşamlarında ve mesleklerinde daha sağlıklı uygulamaları benimsemeleri konusunda teşvik eden MKÜ görevlileri, katılımcılara ayrıca genel mutfak hijyeni konularında da önemli bilgiler aktardı.

 

Sıcak su ile el yıkamanın dermatit risklere sebep olduğuna dikkat çeken uzmanlar; sıvı sabun ya da alkollü el antiseptiğinin avuç içi, el sırtı, parmak araları, tırnak yüzeyleri ve bileklerin her tarafına temas etmesi gerektiğini vurguladı.

 

HBB Gastronomievi yetkilileri, Hatay halkına hizmet verdikleri her tesiste kalitenin yanı sıra hijyen koşullarını da çok önemsediklerinin altını çizdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA