Hatay Büyükşehir TV
Reklam

HBB itfaiyesinden orman yangınına anında müdahale

HBB itfaiyesinden orman yangınına anında müdahale
Bu haber 18 Eylül 2022 - 13:56 'de eklendi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığınca Habibi Neccar dağı/tepesinde çıkan orman yangınına anında müdahale edilerek olası bir felaketin önüne geçildi.

AKOM BİLEŞENLERİ TEYAKKUZ HALİNDE
13.56 da gelen yangın ihbarı üzerine AKOM bileşenleri derhal harekete geçerek koordineyi sağlamış ve HBB itfaiye Dairesi Başkanlığı ekiplerinin anında müdahalesi ile yangın kısa sürede kontrol altına alındı.

İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI GÜCÜNE GÜÇ KATTI
Antakya çarşı merkezinde Hatay Büyükşehir Belediyesi itfaiye Dairesi Başkanlığınca kurulan çarşı müfrezesi; çevre mahallelerdeki mesken, iş yeri/depo ile dağ yamaçlarında ve ormanlık alanlarda oluşabilecek olası yangınlara hızlı, erken ve etkin müdahaleler için Antakya Meydan Mahallesi Hal Caddesinde Bulunun Eski İtfaiye Merkezinde/Binasında geçtiğimiz haftalarda göreve başladı. 7/24 Görev yapan çarşı müfrezesini bugün meydana gelen Habibi Neccar dağı/tepesi yangınına süratle müdahale etmiş ve erken müdahale sonucu yangın kısa sürede söndürüldü. Yangında itfaiye dairesi başkanlığından 4 itfaiye aracı 14 personel; orman işletme müdürlüğünden ise 3 orman arazözü, 2 su tankeri , 4 Pick up ve 1 helikopter ile 30 personel görev almış vaka sonrası soğutma çalışmaları devam etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA