Hatay Büyükşehir TV
Reklam

HBB, VATANDAŞ SAĞLIĞINI ÖN PLANDA TUTAN DENETİMLERİ ARTTIRDI

HBB, VATANDAŞ SAĞLIĞINI ÖN PLANDA TUTAN DENETİMLERİ ARTTIRDI
Bu haber 25 Haziran 2024 - 8:18 'de eklendi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri sanayi kuruluşları ile işletmelere bağlı limanlarda denetimler gerçekleştirdi.

İskenderun, Payas ve Dörtyol ilçelerinde bulunan sanayi kuruluşlarında çevre sağlığını etkileyecek unsurlar ile resmi belgelerin kontrolünü gerçekleştiren HBB ekipleri, kuruluşlarda yaptığı denetimlerde çevre kirliliği, imara aykırı yapılanma ve iş yeri ruhsatı yönünden incelemelerde bulundu.

DENETİMLERLE KİRLİLİĞİN AZALTILMASI HEDEFLENİYOR

Zabıta ekipleri eşliğinde çevre ve insan sağlığını önemli derecede etkileyecek olan faktörlerin engellenmesi amacıyla yapılan denetimler kapsamında; çevre kirliliğine neden olabilecek hava, su, emisyon, gürültü, katı atık, sıfır atık, bitkisel yağ oluşumu gibi konular ele alındı. Kanunlara aykırı olan konular ile eksik gördükleri hususlarda gerekli uyarıların yapılarak yasal işlem başlatıldığını belirten HBB yetkilileri, denetimler sayesinde tesislerde çalışanların iş ve can güvenliği ile bu kuruluşların çevresinde yaşayan vatandaşların sağlığını ön planda tuttuklarını aktardı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA