Hatay Büyükşehir TV
Reklam

HBB, YANGIN GÜVENLİĞİ EĞİTİMİYLE HALKI BİLİNÇLENDİRİYOR

HBB, YANGIN GÜVENLİĞİ EĞİTİMİYLE HALKI BİLİNÇLENDİRİYOR
Bu haber 01 Mayıs 2024 - 13:09 'de eklendi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle birlikte yangın tehlikelerine karşı halkı bilinçlendirmek amacıyla harekete geçti.

HBB İtfaiye Daire Başkanlığınca öğrenci yurtlarında ve konteyner kentlerde yaşayan vatandaşlara, yangın güvenliği konusunda bilgilendirme çalışmaları yapıldı. İskenderun ilçesinde Gazi Hatun Kız Öğrenci Yurdunda kalan öğrenciler ve görevli personellere, Modernevler Mahallesi’nde bulunan konteyner kentte yaşayan vatandaşlara ayrıca Dörtyol’da Kuzuculu Mahallesi’nde bulunan KYK Yurdu öğrencilerine yönelik yangından korunma eğitimi verildi.

TATBİKATLAR DÜZENLİ OLARAK SÜRECEK

Eğitimler kapsamında, olası bir yangında can ve mal kayıplarını en aza indirmek amacıyla yangın tatbikatı düzenlenirken, HBB uzman personelleri tarafından katılımcılara, yangın söndürme ekipmanlarının doğru kullanımı ve yangın anında güvenli tahliye yöntemleri konularında da pratik bilgiler verildi. Büyükşehir yetkilileri, öğrenci yurtlarında ve konteyner kentlerde yaşayan vatandaşların da acil durumlara karşı hazırlıklı olmasını sağlamak için bu tür eğitim ve tatbikatların düzenli olarak yapılacağını ifade etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA