Hatay Büyükşehir TV
Reklam

HBB’DEN TARIMA DESTEK

HBB’DEN TARIMA DESTEK
Bu haber 04 Ekim 2022 - 13:00 'de eklendi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmayı destekleyen hizmetlerine devam ediyor.

HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın kırsal kalkınma konusundaki hassasiyeti ile hizmetlerine yön veren HBB, bu kez de tarım ve hayvancılık ile ilgilenen vatandaşlar için önemli eğitim programları hazırladı.

Tohum, fide ve gübre destekleriyle kentin bereketli topraklarına emek veren çiftçilerin yanında olduğunu her fırsatta hissettiren HBB, geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlayan vatandaşlara eğitim vermeye başladı.

HBB’nin düzenlediği eğitim programları ile alanında uzman öğretim üyeleri, tarım ekonomisi, arıcılık ve gıda konularında vatandaşları bilinçlendirecek.

HBB, eğitim programları ile çiftçilerin tecrübelerini teknoloji ve bilimle taçlandırmayı amaçlıyor.

EĞİTİMLER 6 EKİM’DE BAŞLIYOR

Arıcılık eğitimleri arı yetiştiriciliği, bakım ve besleme; arıcılıkta mevsimsel işler; gezginci arıcılık, flora ve ballı bitkiler; arıcılık hastalık ve zararları konuları Doç. Dr. Aziz Gül tarafından 6 Ekim’de Payas’ta verilecek.

Tarım ekonomisi eğitimlerinde Doç. Dr. Oğuz Parlakay, tarım ürünlerinin pazarlanmasında yeni yaklaşımları 7 Ekim’de, Arsuz ve Erzin’de üreticilerle paylaşacak.

Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Didin de gıda eğitimleri başlığında gıda güvenliği ve güvenirliğinden geleneksel gıdaların üretimine kadar çok sayıda içeriği 10 Ekim’de, Antakya’da ilgililerine sunacak.

Eğitimlerin tamamı ücretsiz ve herkese açık olacak. Vatandaşlar eğitimlerin tarih ve yer bilgisine HBB’nin resmi İnternet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilecek.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA