Hatay Büyükşehir TV
Reklam

HBB’NİN TEMİZLİK ÇALIŞMALARI İL GENELİNDE DEVAM EDİYOR

HBB’NİN TEMİZLİK ÇALIŞMALARI İL GENELİNDE DEVAM EDİYOR
Bu haber 16 Mayıs 2024 - 16:17 'de eklendi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, çevre kirliğini engellemek ve meydana gelen yıkımlar sonucunda oluşan kirlilikleri temizlemek amacıyla çalışmalarını il genelinde sürdürüyor.

HBB Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri, daha temiz ve sağlıklı bir çevre bilinciyle hareket ederek Antakya ve Defne olmak üzere birçok noktada temizlik çalışması gerçekleştirdi. Şehrin bir çok bölgesindeki katı atık ve yabani otları temizleyen Büyükşehir ekipleri ayrıca vatandaşların ulaşımlarını daha güvenli bir şekilde sağlamaları amacıyla refüj, kaldırım, cadde, sokak ve meydanları da temizledi. Tüm birimleri ile ortak hareket ettiklerini belirten HBB yetkilileri, Hatay’ın yeniden ayağa kalkması için çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

İSKENDERUN’DA 300 NOKTA İLAÇLANDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, havaların ısınmasıyla çoğalan haşere ve sineklerin sık görüldüğü kırsal alanlar ve şehir merkezlerinde ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Vatandaş sağlığını ön planda tutan HBB, il genelinde düzenli olarak sinek ve haşere ile mücadele ediyor. HBB ekipleri; İskenderun’da 300 noktada yapılan çalışmalar kapsamında sinek ve haşerenin hızlı ürediği otluk alanlar, çöp konteynerleri, kanalizasyon rögarları ve yerleşim alanlarında oluşan su birikintilerini büyük bir titizlik ile ilaçladı. Vatandaşlara yaz aylarında büyük sorun yaşatan sinek ve haşerelerin aralıksız bir şekilde ilaçlama yapıldığını belirterek memnuniyetini dile getiren İsmet İnönü Mahalle Muhtarı Engin Aktuğ, “Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Mehmet Öntürk’e ve çalışma arkadaşlarına mahalle sakinlerim adına çok teşekkür ederim” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA