Hatay Büyükşehir TV
Reklam

“Hedef daha yeşil bir Antakya”

“Hedef daha yeşil bir Antakya”
Bu haber 04 Ağustos 2022 - 7:41 'de eklendi.

Antakya’yı yeşil kent yapma hedefi ile projelerini sürdüren Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın talimatıyla Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kent genelindeki parkları yeniliyor.

Antakya’ya daha fazla yeşil alan kazandırmak için yeni parklar kazandırılırken mevcut parklarda da yeşillendirme ve çevre düzenlemesi çalışmaları yapılıyor.

Ekipler, sürdürdüğü çalışmalar kapsamında, park ve bahçelerdeki mevcut ağaçların sayısını arttırarak yeni ağaçları toprakla buluşturuyor.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz yeşil alanlara çok önem verdiklerini ifade ederek, ilçeye yeni parklar kazandırmanın yanında mevcut parkları da unutmadıklarını ve düzenleme çalışmaları yaptıklarını ifade etti.

HER ŞEY ANTAKYA İÇİN

Başkan Yılmaz, “İlçemizi daha yeşil hale getirmek adına park ve bahçeler ekiplerimiz yoğun bir mesai harcıyor. İlçemize yeni parklar kazandırarak kişi başına düşen yeşil alan oranımızı artırıyoruz, bunun yanında mevcut parklarımızda da peyzaj, çevre düzenlemesi ve rutin bakım çalışmaları yaparak parklarımızı yeniliyoruz. Her şeyi vatandaşlarımıza daha fazla yeşil alan, temiz ve ferah dinlenme alanları oluşturmak için yapıyoruz” diye konuştu.

Parklarda düzenleme çalışmalarının yanı sıra Antakya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 2022 yılı sonuna kadar ilçeye çok sayıda yeni park kazandırılması hedefleniyor. Antakya Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ağaç dikim çalışmalarının devam ettiği ve “yemyeşil Antakya” hedefi için çalışmaların aralıksız süreceği ifade edildi.

VATANDAŞLARDAN BAŞKAN YILMAZ’A TEŞEKKÜR

Çalışmalardan oldukça memnun olan vatandaşlar, yeşillendirme çalışmalarındaki emeklerinden dolayı Başkan İzzettin Yılmaz başta olmak üzere tüm personellere teşekkürlerini sundular.

Haber: Hikmet OTUZBİR

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA