Hatay Büyükşehir TV
Reklam

İkinci el otomobil satışında 6 ay ve 6 bin kilometre şartı yürürlükte

İkinci el otomobil satışında 6 ay ve 6 bin kilometre şartı yürürlükte
Bu haber 16 Ağustos 2022 - 6:29 'de eklendi.

İkinci el otomobil satışında 6 ay ve 6 bin kilometre şartı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Ticaret Bakanlığı’nın İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete’nin buünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

6 AY VE 6 BİN KİLOMETRE ŞARTI

Yönetmeliği eklenen geçici maddeye göre, ikinci el kara taşıtı ticaretiyle iştigal edenler, otomobil ve arazi taşıtlarının pazarlanmasını veya satışını ilk tescil tarihinden itibaren altı ay ve altı bin kilometre geçmedikçe 1/7/2023 tarihinden önce doğrudan veya dolaylı olarak yapamayacak. Bakanlık bu tarihi altı aya kadar uzatmaya yetkili olacak. İkinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle iştigal edenler adına bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce tescil edilen otomobil ve arazi taşıtlarının 15/9/2022 tarihine kadar pazarlanması veya satılması halinde bu hüküm uygulanmayacak.

BAKAN MUŞ TURKUVAZ MEDYA’NIN DÜZENLEDİĞİ ETKİNLİKTE DUYURMUŞTU

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, sıfır kilometre araç satışı için planlanan yeni uygulamayı açıklamıştı. Muş, “İlk tescilden sonra şirketler, galeriler, rentacarlar 6 ay ve 6 bin kilometreyi geçmeden aldıkları sıfır araçları satamayacak” ifadelerini kullanmıştı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA