Hatay Büyükşehir TV
Reklam

KARAİSMAİLOĞLU: MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİ AVRASYA TÜNELİ’Nİ SEVDİ

KARAİSMAİLOĞLU: MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİ AVRASYA TÜNELİ’Nİ SEVDİ
Bu haber 31 Ağustos 2022 - 11:24 'de eklendi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, motosiklet sürücülerinin İstanbul’da iki kıta arasındaki yolculuk süresini 5 dakikaya indiren Avrasya Tüneli’ni sevdiğini belirtti ve Mayıs-Ağustos döneminde yaklaşık 103 bin motosiklet sürücüsünün Avrasya Tüneli’ni kullandığını açıkladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yaptığı yazılı açıklamada İstanbul trafiğine rahat nefes aldıran Avrasya Tüneli’nin Asya ve Avrupa kıtaları arasındaki yolculuk süresini 5 dakikaya indirdiğini belirtti. Mega proje Avrasya Tüneli’nin 22 Aralık 2016’da hizmete girdiğini hatırlatan Karaismailoğlu, “Gelen yoğun talep üzerine Avrasya Tüneli’ni 1 Mayıs’tan itibaren motosikletli sürücülerinin kullanımına açtık. Motosiklet sürücüleri de Avrasya Tüneli’nden hızlı, konforlu ve güvenli bir şekilde geçmeyi sevdi. Mayıs – Ağustos döneminde yaklaşık 103 bin motosiklet geçişi gerçekleşti. Özellikle kış dönemindeki kötü hava koşullarından olumsuz yönde etkilenen motosiklet kullanıcıları için kıtalararası geçiş alternatifi olmasını hedeflediğimiz Avrasya Tüneli, motosikletler için 05.00 – 23.59 saatleri arasındaki gündüz tarifesinde 20,70 TL, 00.00 – 04.59 arasındaki gece tarifesinde ise 10,35 TL olarak ücretlendiriliyor” dedi.

 

AVRASYA TÜNELİ’Nİ KULLANAN ARAÇ SAYISI 90 MİLYONA DAYANDI

 

Açılıştan bu yana Avrasya Tüneli’ni kullanan araç sayısının da 89 milyon 858 bini aştığı bildiren Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, Ağustos ayının günlük araç ortalamasının ise 56 bin olduğunu kaydetti. Avrasya Tüneli’nin zamandan, yakıttan ve karbon emisyonu tasarruf sağladığını aktaran Karaismailoğlu, açıklamasına şöyle devam etti:

“Yaptığımız yatırımlarla vatandaşımızın hayatını kolaylaştırıyoruz. Hem üretime hem ihracata destek oluyoruz. Bazı çevrelerin eleştirilerine rağmen, vatandaşımıza hizmet etmekten vazgeçmedik. 100 yılda yapılacak yatırımları 20 yıla sığdırdık. 2053 Ulaştırma Vizyonu’nu hazırladık. 2053 yılına kadar 198 milyar dolarlık yatırım yapacağız. Milli gelire 1 trilyon dolar, üretime 2 trilyon dolarlık katkı sağlayacağız. Ulaştırmanın altyapısını geleceğe hazırlıyoruz. Bütün planlarımızı, hedeflerimizi belirledik. Milletimizden aldığımız güçle durmadan, yılmadan çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz. Günlük kısır döngü ve polemiklere ayıracak vaktimiz yok. Bizim vaktimiz de enerjimiz de aklımız fikrimiz de yalnızca milletimizle. Ona sunacağımız hizmetlerin planlamasında, inşasındadır.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA