Hatay Büyükşehir TV
Reklam

MİT’ten bir nokta operasyon daha

MİT’ten bir nokta operasyon daha
Bu haber 21 Ağustos 2022 - 10:36 'de eklendi.

MİT’in Suriye’nin kuzeyindeki Kamışlı’da düzenlediği operasyonda, terör örgütü PKK’nın sözde askeri eğitim veren yöneticilerinden Mıhyeddin Gulo etkisiz hale getirildi.
Yurt içinde ve sınır ötesinde terör örgütü PKK/YPG’ye nokta operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. MİT, son dönemde örgütün sözde lider kadrosunu takip ediyor ve etkisiz hale getiriyor. Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Suriye’nin kuzeyindeki Haseke’de, PKK/YPG’li teröristlere ideolojik ve silahlı eğitimler verilen sözde Hebat Derik akademisinin yöneticilerinden terörist Mıhyeddin Gulo, MİT’in 9 Ağustos’ta Kamışlı’da düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirildi. Gulo’nun, Türk güvenlik güçlerine yönelik birçok eylemin planlamasında etkin rol aldığı, Suriye Milli Ordusu’na karşı Barış Pınarı ve Zeytin Dalı harekatlarında da terör örgütü saflarında faaliyet gösterdiği belirlendi. Hebat Derik adıyla teröristlere silah kullanımı, bomba yapımı ve suikast eğitimi verilen sözde akademinin yöneticilerinden olan Gulo’nun, örgüt mensuplarını Türkiye’nin yurt içindeki ve Suriye’deki birliklerine eylem yapmak üzere yetiştirdiği de kaydedildi.
MİT, Kamışlı’yı PKK/YPG’ye dar etti
Son 1 ay içerisinde Mardin sınırına komşu olan Suriye’nin Kamışlı kentinde 4 üst düzey terörist etkisiz hale getirildi.
ABD’den terör elebaşlarına ‘Kamışlı şemsiyesi’
6 Ağustos’ta düzenlenen operasyonda, PKK/YPG’nin sözde eyalet sorumlusu Rezzan Cavit kod adlı Yusif Mehmud Rebani ve beraberindeki sözde eyalet Genel İstihkam Sorumlusu Ruhaz Amude kod adlı Mazlum Esat etkisiz hale getirildi. 16 Ağustos’ta açıklanan ve Kamışlı’da düzenlenen operasyonda ise PKK/YPG’nin sözde eyalet yöneticisi “Dijvar Silopi” kod adlı Muhsin Yağan etkisiz hale getirdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA