Hatay Büyükşehir TV
Reklam

ÖNTÜRK: HBB’DE PERSONEL ÇOK, SİSTEM YOK

ÖNTÜRK: HBB’DE PERSONEL ÇOK, SİSTEM YOK
Bu haber 28 Mayıs 2024 - 20:15 'de eklendi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinde HBB’de personel sayısının fazla olmasına rağmen bir sistemin olmadığını belirtti.
Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin ve yöneticiler ile gündeme yönelik konuları istişare etmek üzere EXPO Meclis Toplantı salonunda bir araya gelen Başkan Öntürk, toplantıda Rezerv Alan, Mücbir Sebep ve Enflasyon Muhasebesi konularında fikir alışverişinde bulundu. Toplantıda ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, Meclis Üyesi Fuat Büyükaşık ile ATSO Genel Sekreteri Ali Mullaoğlu da hazır bulundu.

HBB’DE LİYAKATSİZLİK SORUNU VAR

Hatay’da işlerin bir bölümünü bakanlıklara devrettiğini bu sayede sistemsizlik sorununu çözmeye çalıştığını kaydeden Öntürk açıklamasında; “Ben işler yürüsün diye çırpınıyorum. 4 defa söylüyorum işleri yürütemiyorum. İnsan kaynağı olarak fazlasıyla var. Personel ile ilgili o kadar bir dağınıklık var ki kolay değil bu süreci yönetmek. Şu an arkadaşlar çalışıyor. Proje ekibi yok. HBB liyakat anlamında yetersiz. GEDAŞ Müdürü Ahmet bey var. Onlara yolları ve sahilleri hızlı şekilde halletmelerini söyledim. Başka türlü buradan 3 ayda proje çıkmaz. Arkadaşlara görev verdik. Yapın dedik ama herkes burada makam istiyor. Kimse ya bayram geldi şu mezarlıkları ayağa kaldırayım demiyor. Şu an bizim işi bilen bir ekiple yol yürümemiz lazım. Burada da eksikliklerimizi bakanlıkla tamamlıyorum. Altınözü’nde tornacı, dönerdi, kuyumcu yanyana. Küçük Sanayi Sitesi yapacaklar. Yerleri yok. Belediyenin 10 dönüm yeri var. Hibe ettim hemen gidip başlayın dedim. Şehir bizim şehrimiz. Kimin malını kime vermiyoruz. Antakya’nın alan problemi de var. Bir taraf SİT alanı, diğer taraf dağlık ve ova. Arsa yönünden zengin değiliz. Bugüne kadar da hep kötü imarlar yapılmış. Ben niye bakanlıklara yüklüyorum bazı işleri. Bütçemiz yok diye. Sağolsun Cumhurbaşkanımıza rica ettik. Bakanlara talimat vererek kanun çerçevesinde Hatay’ın işlerini yapın dedi” ifadelerini kullandı.
ATSO Başkanı Hikmet Çinçin de iş dünyası olarak üzerlerine düşen tüm projelerde seve seve yer alabileceklerini belirterek Başkan Öntürk’e çalışmalarında başarı dileklerini iletti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA