Hatay Büyükşehir TV
Reklam

“Özyurt’un mega projesinde ilk kazma vuruldu”

“Özyurt’un mega projesinde ilk kazma vuruldu”
Bu haber 16 Ağustos 2022 - 7:05 'de eklendi.

Hataylı iş insanı Özyurt Savunma Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Özyurt’un Hatay’da kuracağı fabrikanın temel kazıları başladı.

50 milyon dolara mal olacak ve bin kişiye istihdam sağlayacak olan ve Belen’de yapımı planlanan 94 dönümlük mühimmat fabrikasının inşa sürecinin başlaması bölge halkı tarafından sevinçle karşılandı. Kentteki istihdama büyük katkı yapacak olan, inşaat ve ham madde sektörlere de büyük katkı yapacak olan fabrika bin kişiye iş ve aileleriyle birlikte 20 bin kişiye aş imkanı sağlayacak.

ÖZYURT İNANDI VE BAŞARDI

İş insanı Özyurt inşaatına başlanan fabrika ile ilgili yaptığı açıklamada; “Kırgızistan’dan ülkeme geldim, yatırımları ülkemde, memleketimde yapıyorum. Orta Anadolu’da yatırım yapacak olsam, çok daha para kazanırdım. Orada teşvikler var, Hatay’da yok! Ama ben, memleketimde yatırım yapıyorum. Belen ilçesi Kıcı mevkiinde 88 dönümlük alanı satın aldım. Buraya mermi fabrikası kuracağım. İnşaatı 6 ayda biter, 1 yıl içinde de üretime başlarız. Hatay’da kuracağım mermi fabrikasına, 100’ü kalifiye nitelikli olmak üzere, 1000 personel alacağım. Alımda öncelik de Hataylılar için olacak” dedi.

Bölge halkı tarafından sevinçle karşılanan fabrikanın inşaat sürecinin 6 ay içinde tamamlanması bekleniyor.

(Haber: Hikmet OTUZBİR)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA