Hatay Büyükşehir TV
Reklam

SAMANDAĞ’DA MEZARLIK ÇEVRESİ VE YOLLAR YENİLENİYOR

SAMANDAĞ’DA MEZARLIK ÇEVRESİ VE YOLLAR YENİLENİYOR
Bu haber 10 Ağustos 2022 - 13:38 'de eklendi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay’ın 15 ilçesinde sorumluluk alanındaki her bölgeye kaliteli hizmet vermeye devam ediyor.

HBB Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri tarafından yürütülen çalışmaların yeni adresi Samandağ oldu.

İbadethane ve mezarlıklarda gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında Tomruksuyu Mahallesi’ndeki mezarlık çevresinde  çatı yaparak namaz kılma alanı oluşturan Büyükşehir ekipleri, parke döşeme, istinat duvarı yapımı, tel çit yapımı, oda yapımı, musalla taşı ve kapı montajı çalışmalarını tamamladı.

Yolları modern ve ulaşıma uygun hale getirmek için yoğun çaba harcayan ekipler, Kuşalanı Mahallesi’ndeki yeni devlet hastanesi için yeni yol açma ve genişletme çalışmalarının ardından yolu asfaltladı.

Büyükşehir ekiplerinin beton asfalt çalışmalarının bir sonraki durağı Eriklikuyu-Uzunbağ mahalleleri arasındaki yol oldu. Çalışmaları kısa süre içerisinde tamamlayan ekipler yolu güvenli bir şekilde ulaşıma uygun hale getirdi.

İl genelinde heyelan riskine karşı önlem alan ekipler ayrıca Defne ilçesi Toygarlı Mahallesi’nde taş duvar çalışması gerçekleştirdi.

Uzunbağ Mahalle Muhtarı Seyfettin Genç ve Tomruksuyu Mahalle Muhtarı Feray İncir, Samandağ’ın her noktasına önemli hizmetler gerçekleştiren HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA