Hatay Büyükşehir TV
Reklam

SAVAŞ: ŞEHİT VE GAZİ DERNEKLERİNE DESTEKTE BULUNACAĞIZ

SAVAŞ: ŞEHİT VE GAZİ DERNEKLERİNE DESTEKTE BULUNACAĞIZ
Bu haber 27 Mayıs 2022 - 20:17 'de eklendi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İskenderun’da şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.


Başkan Savaş, Türkiye Muharip Gaziler Derneği İskenderun Temsilciliği, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma Derneği ile Amanoslar Şehit Gazi ve Güvenlik Korucuları Federasyonu temsilciliğini ziyaret etti.


Ziyaretlerinde gaziler ve şehit yakınları ile sohbet eden Savaş, dernek temsilcileri ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi ve maddi manevi her zaman yanında olduğunun mesajını verdi.


GAZİLERE ÜCRETSİZ KIBRIS SEFERİ
Savaş, gazilere Hatay Deniz Otobüsü’nün (HADO) Kıbrıs seferlerinin ücretsiz olacağının sözünü verdi.
Dernek yetkilileri gazilere gösterdiği ilgiden dolayı Başkan Savaş’a teşekkür etti ve ardından teşekkür belgesi takdim etti. Başkan Savaş, dernek yetkililerine her zaman yanında olduklarını belirterek anı defterini imzaladı ve hatıra fotoğrafı çektirdi.


Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şube Başkanı Mehmet Ramiz Bakır, Lütfü Savaş’a teşekkür mektubu takdim etti. Bakır kaleme aldığı mektubunda, “Görevde olduğunuz zaman sürecinde; Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şubesi Gazilerine ve yakınlarına; maddi, manevi ve bilhassa da yürek sıcaklığınızı da hissettirmekte oluşunuz; ve bu anlamda HADO’nun ilk Kıbrıs seferinde Gazilerimize ve yakınlarına gösterdiğiniz özel şefkatli yaklaşımınız gaziler nezdinde takdirle, şükranla, saygı ve sevgiyle yâd edilmektedir.
Bu vesile ile gerek şahsım, gerekse de gazi arkadaşlarımız olarak daima yanınızda olduğumuzu samimi duygularla ifade etmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.


BAŞKAN SAVAŞ’TAN ŞEHİT VE GAZİ YARDIMLAŞMA DERNEKLERİNE MADDİ MANEVİ DESTEK
Şehit ve gazi aileleri ile yardımlaşma derneğinde bir araya gelen Savaş, dernek üyelerinin sorunlarını çözmek amacıyla maddi manevi her zaman yanlarında olduklarını söyledi.
Şehit ve gazi aileleriyle daha sık bir araya geleceklerini ifade eden Savaş, Hatay geneli bir kaynaşma yemeği düzenleyeceklerini ve bütün aileleri bu organizasyona davet edeceklerini belirtti.
Savaş, ziyaretlerinin devamında Hatay genelinden gelen korucularla Amonoslar Gazi ve Güvenlik Korucuları Derneğinde buluştu. Lütfü Savaş, ülkenin dirlik ve düzeni korucuların için verdiği emeğin önemli olduğuna dikkat çekerek hepsine ayrı ayrı teşekkür etti ve görevlerinde başarılar diledi. Korucular verdiği desteklerden dolayı Başkan Savaş’a plaket takdim etti.
Başkan Savaş, dernek ziyareti sonrasında geçtiğimiz günlerde Pençe-Kilit Operasyonu sırasında şehit olan İskenderunlu Piyade Uzman Çavuş Bican Kapılay’ın ailesini ziyaret ederek sevenlerine ve yakınlarına baş sağlığı diledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA