Hatay Büyükşehir TV
Reklam

Vekil Özel’den Belen’e yatırım çağrısı

Vekil Özel’den Belen’e yatırım çağrısı
Bu haber 04 Ağustos 2022 - 16:18 'de eklendi.

AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel Belen’in Soğukoluk bölgesine yatırım yapacak iş insanlarının bürokrasi alanında sorun yaşamayacaklarının sözünü verdi.


Milletvekili Abdulkadir Özel ve Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül Soğukoluk yaylasında Muhtar Yusuf Çilingir ve yayla sakinleriyle bir araya geldiler. Yayla sakinleri Turizm alanı olan Soğukoluk yaylasına gelen turistlerin kalacakları otel ve benzeri işletmelerin olmayışının bölge halkını ekonomik anlamda zor duruma soktuğunu belirttiler.

Belen belediye başkanı İbrahim Gül yaylanın tam merkezinde bulunan Milli Eğitim Bakanlığına ait alanların belediye tarafından alındığını ve kervansaray dükkan ve benzeri yerlerin olacağı büyük bir projenin hazırlığı içerisinde olduklarını belirtti.


YATIRIMCILARIN ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ
AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel ise Hatay’ın Turizm bölgesi olan Arsuz ve Soğukoluk yaylasında yatırımcı bulamadıklarına dikkat çekti. Özel “ İmarı Turizm bakanlığında olan Soğukoluk yaylasına Belen belediyesi eliyle dışardan gelen insanların günü birlik olarak gelip konaklayabilecekleri buraya yakışır inşaat kalitesinde proje hazırlıyoruz.

Bu bölgeye yatırım yapmak isteyen iş insanlarına her türlü desteği vermeye hazırız. Devlet olarak yatırımı gerçekleştirecek olan iş insanlarının bürokrasi anlamında önlerini açacağız. Biz istiyoruz ki burası güzel tesislere kavuşsun ve bu vesile ile istihdam alanı açılsın.

Hatay’ın gastronomisini Belen’in Arsuz’un tanıtımını burada en güzel şekilde yapalım. Turizm işletmeciliği konusunda Soğukoluk’ta yatırım yapmak isteyen biri varsa söz veriyorum tek bir dakika bürokratik engellere takılmayacak” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA