Hatay Büyükşehir TV
Reklam

“Yayladağı’nda Aba güreşi turnuvası gerçekleşti”

“Yayladağı’nda Aba güreşi turnuvası gerçekleşti”
Bu haber 13 Ağustos 2022 - 19:45 'de eklendi.

Yayladağı’nın yüzlerce yıllık geleneği olan ata sporu Aba Güreşi’nin tanıtılması amacıyla düzenlenen 21. Geleneksel Yayladağı Aba Güreşleri Türkiye Şampiyonası yoğun katılımla gerçekleşti.

Etkinliğe Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın yanı sıra, Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi, Abdulkadir Özel, Sabahat Özgürsoy Çelik, Lütfi Kaşıkçı, Hatay İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, Hatay İl Jandarma Komutanı Albay Musa Büyük, AK Parti Hatay İl Başkanı Adem Yeşildal, Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Abdulkadir Teksöz, Saadet Partisi GİK üyesi Necmettin Çalışkan, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, protokol üyeleri, güreş ağaları Kamil Ergüder ve M.Ali Karataş ile vatandaşlar katıldı.

YALÇIN: 1000’E YAKIN GÜREŞÇİYİ AĞIRLADIK

Program öncesinde açıklamalarda bulunan Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın 1000’e yakın güreşçiyi ağırladıkları için çok mutlu olduğunu belirtti. Başkan Yalçın; “Bugün Türkiye’nin en güney ilçesi olan Yayladağı’mızda aba güreşi turnuvamızı yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederim. 30 kulüp, 16 il ve 720’ye yakın güreşçimizin katıldığı turnuvanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kurallar gereği yarışamayan sporcularımızla birlikte 1000’e yakın güreşçiyi bugün Yayladağı’nda ağırladık. Kamil Ergüder ve M.Ali Karataş maddi manevi desteklerini esirgemediler. Kendilerine de teşekkürlerimizi sunuyorum. Tüm vatandaşlarımıza da katılımlarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

BAŞKAN YALÇIN’DAN VEFA ÖRNEĞİ

Yayladağı Belediyesi tarafından bu yıl 21. gerçekleşen Geleneksel Aba Güreşi Şampiyonasında güreş alanını 46 gün gibi kısa bir sürede ilçeye kazandıran merhum Belediye Başkanı Mustafa Sayın için asılan pankart güzel bir vefa örneğini gözler önüne serdi.

ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

21. Geleneksel Yayladağı Aba Güreşleri Türkiye Şampiyonası Müsabakaları sonucunda dereceye girenlere ödüllerini Hatay Valisi Rahmi Doğan takdim etti. Müsabakalar sonucunda dereceye girenler şöyle oluştu; 30 kiloda Mustafa Güven, 35 kiloda Mehmet İlmi, 40 kiloda Ömer Ergül, 45 kiloda Efe Ramazan Karataş, 50 kiloda Salih Saraç, 55 kiloda Halil Gökdeniz, 60 kiloda Ferhat Kılıç, 65 kiloda Mustafa Malgaç, 70 kiloda Fatih Önalan, 75 kiloda Muhammed Hüseyin, 80 kiloda Hasan Kaya, 90 kiloda Salih Özdal, ağır sıklette ise Barış Güngör.

Haber: Hikmet OTUZBİR

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA