Hatay Büyükşehir TV
Reklam

Yıldırım’dan Hatay’da Batı Trakya mesajı  

Yıldırım’dan Hatay’da Batı Trakya mesajı  
Bu haber 17 Ağustos 2022 - 11:03 'de eklendi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım beraberindeki heyet ile birlikte Hatay Devleti Meclis binasını ziyaret etti.

Hatay Valiliği öncülüğünde kamulaştırılarak aslına uygun olarak restore edilen tarihi meclis binasının tüm bölümlerini dolaşan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’a görevliler tarafından bilgilendirmeler yapıldı. Hatay Devleti’nin Türkiye Cumhuriyeti’ne katılması gibi önemli kararların alındığı yer olan Hatay Devleti Meclis binası gezisi sonrasında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, misafirperverliklerinden dolayı Hatay Meclis Kültür ve Sanat Merkezi personeline teşekkür etti.

YILDIRIM: DUALARIMIZ, GELECEKTE KURULACAK OLAN BATI TRAKYA CUMHURİYETİ İÇİN

Tarihi Hatay Devleti Meclis binası ziyareti sonrasında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım yaptığı açıklamasında :” Hatay Devleti Millet Meclisini ziyaret ettik.

Bu mecliste önce Hatay Cumhuriyeti kuruldu, sonra Türk yurdu Hatay’ın Türkiye Cumhuriyetine katılma kararı çıktı. Dualarımız, gelecekte kurulacak olan Batı Trakya Cumhuriyeti için” dedi.

Ziyaret tarihi bina önünde çekilen toplu fotoğraf ile son buldu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA