Hatay Büyükşehir TV
Reklam

Yuvarlak: Sorumlulardan hesap soracağız

Yuvarlak: Sorumlulardan hesap soracağız
Bu haber 31 Temmuz 2022 - 9:09 'de eklendi.

CHP Antakya Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı İbrahim Yuvarlak, Kırıkhan’da katledilen köpeklerin hesabını sorumlulardan soracaklarını belirtti.
Hayvanları korumanın herkesin görevi olduğunu belirten Yuvarlak yaptığı açıklamada; “Kelimeler tükendi, yakılan, kafası taşla ezilen, zehirlenen 12 can maalesef aramızda bulunan bir cani ya da caniler tarafından katledildi. Bir kap yemeğe bir yudum sevgiye hasret olan köpeklerimizi katledenlerden yasal yollarla hesabını soracağız. Hayvanlara karşı yıllardır aralıksız ve dozu arttırılarak şiddet uygulanmakta ve sözü verilen yasa değişiklikleri söylemde kalmaktadır. Acilen yasal değişikliğin yapılması gerekmektedir. Biz, tüm hayvanların haklarının savunucusuyuz ve her hayvan hakkı ihlalinin karşısındayız. Ve kaybettiğimiz hayvan dostlarımıza yapılan işkence, tecavüz, şiddet, kötü muamele ve cinayetin geldiği akıl dışı boyutları ve tabii yapılması gerekenleri usanmadan bir kez daha tüm Türkiye’ye duyuruyoruz: Bir kap yemeğe bir yudum sevgiye hasret olan köpeklerimizi katledenlerden Cumhuriyet halk partisi Antakya gençlik örgütü olarak yasal yollarla hesabını soracağız.
MÜCADELEMİ SONUNA DEK SÜRECEK
Hayvanlara karşı yıllardır aralıksız ve dozu arttırılarak şiddet uygulanmakta ve sözü verilen yasa değişiklikleri söylemde kalmaktadır. Acilen yasal değişikliğin yapılması gerekmektedir. Hatay’da can dostlarımızı katleden katilin bir sonraki hedefinin insan olacağını tekrar vurguluyoruz. Hayvan hakları konusu siyaset üstü bir konu olduğunu ve acilen gerekli yasal düzenlenmenin yapılmasını talep ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın temel ilkelerinden olan hukukun üstünlüğü ilkesi vazgeçilmezimizdir. Türkiye Hayvan Hakları Evrensel Bildirgesinin tarafıdır ve bildirgeye uyumlu yasaları acilen düzenlemesi gerekmektedir. Mevcut düzenlemenin hayvanlara karşı işlenen suçları engellemeye yetmediğini toplum olarak görmekteyiz. Her canlının yaşam hakkı kutsaldır ve tüm hakların üstündedir. Hayvanlara hakları teslim edilinceye kadar mücadelemiz devam edecektir” ifadeleini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA