Hatay Büyükşehir TV
Reklam
Nazmi Bozoğlan

İNSANLARDAN KORKMAYIN BENDEN KORKUNUZ(…)” (MAİDE: 5/44)

İNSANLARDAN KORKMAYIN BENDEN KORKUNUZ(…)” (MAİDE: 5/44)
Bu haber 19 Ağustos 2022 - 6:42 'de eklendi.

Trafik kazası geçiren, kanlar içinde yatan bir insanın yardımına insanlık gereği hiçbir şey beklemeden koşarız. Yardım etmezsek o insan kan kaybından kırk-elli yıllık dünya hayatını kaybedebilir.
Ancak insanlar nefis ve şeytanlarına kanıp ateizm, deizm vb. akımlara kapılıp kafile kafile cehenneme sürüklenirken, bizlerin de yardım etme imkân ve salahiyeti var iken, Allah da tebliği farz kılmışken yardım etmezsek lakayt, ilgisiz kalıp ihmal edersek ahirette hesabımız çetin olur korkusu, kaygısı, sancısı ile elimizden gayreti göstermeliyiz.
Rabbimin: “Kâinatı ve içindekileri benim yaratmadığımı iddia ederek beni yalancılıkla itham edenlere, bana iftira atanlara, beni aşağılayanlara, bana hakaret edenlere karşı; “(…) bilin ki asıl korkmanız gereken Allah’tır.”(Tevbe: 9/13). “(…) İnsanlardan korkmayın benden korkunuz(…)” (Maide: 5/44), dememe rağmen benden korkmayıp insanlardan korkup beni savunmadın, sustun, aldırmadın, ilgilenmedin, lakayt kaldın, bu yolda mücadele verenlere yardım etmedin, destek vermedin, hep dünyevi menfaatler peşinde koştun.“ derse ben ne cevap vereceğim kaygısı, korkusu, sancısı ile elimizden gayreti göstermeliyiz.
Ateizm-Deizm (Milli Manevi Değerleri Yok Etme Projesi) kitabımdan http://ateizmdeizmprojesi.com
Cumanın feyzi bereketi üzerinize olsun.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA