Hatay Büyükşehir TV
Reklam
Ali Rıza Tütüncüoğlu

KAR YILI VAR YILI..

KAR YILI VAR YILI..
Bu haber 01 Şubat 2022 - 20:07 'de eklendi.

Geçtiğimiz günlerin en zor ve konuşulan, konularının başında iklim gelirken; garip bir şekilde eleştirel bir tarz ortaya konuldu. Oysa her ne kadar AKDENİZ ÜLKESİ olsakta ülkemizin çok büyük bir bölümü KARASAL İKLİMİN etkisinde kalıyor, uzun yıllar sonra ortaya çıkan fazla yağış, kar, fırtına sanki ilk kez başımıza geliyor şaşkınlığını; bu yüzden anlamakta güçlük çekiyorum. Ülkemizin genelinde biliyoruz ki, Kasım-Nisan aylarında sert bir iklim yaşanıyor.
İlgili kurumlar hayatı normal akışında devam ettirmek için, çok önceden hazırlıklarını yaparak, bu bölgelerde olası sorunlara çözüm yolu buluyorlar. Bu kez 50 ( ELLİ ) yıl da görülebilir bir şekilde KAR YAĞIŞI ile karşılaşıldı bir anda ÜLKEMİZ ve İLİMİZDE hayat felç oldu, bunların yaşanması ne kadar zor olsada, çözümde birlikte hareket edebilmek o kadar kolay olmalı.
Karayolları, Belediyeler ve ilgili kurumlar el ele vererek vatandaşın hayatına devam edebilmesinin yolunu açmak konusunda, birbirleriyle yarış halinde olmalı.
İlimiz özeline bakacak olursak; çok uzun yıllar sonrası kar yağışı gören Antakya başta olmak üzere kıyı ilçelerimiz de kar yağışı mutluluk vesilesi oldu ve çok uzun süre yerde kalmayan kar özlemini duyanlar için güzelim bir anı haline geldi.
Ama her yıl rutin kar ile mücadele eden yüksek yerler, yaylalar; en belirgin olarak da BELEN-YAYLADAĞI-HASSA-ALTINÖZÜ ilçelerimiz dahi zor bir süreç yaşamak durumun da kaldılar ve buralarda başta Belediye Başkanları ile ilgili personeller müthiş bir fedakarlık örneği ortaya koydular. Tüm bu süreçte her ilçenin sorununu bağımsız olarak düşünmeyen başta Hatay Valimiz Rahmi Doğan Bey olmak üzere, atanmış seçilmiş tüm yetkililere teşekkür etmek gerektiğini düşünüyorum.
Ülkenin diğer bölgelerinde yaşanan olumsuzluklar biz Hatay halkı tarafından en hafif şekilde geçiştirilirken, bu yağışların artılarını inşallah, yaz aylarından itibaren başta SULAMA ve TARIM ile REKOLTE DE görerek hep birlik de mutlu olalım diyorum, başta da dediğim gibi KAR YILI VAR YILI.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA